•  

V rámci našeho projektu navazujeme na již realizované ročníky literární tvorby, které považujeme za velmi úspěšné. Jsme velice potěšeni, že nám každý rok aktivních literárních tvůrců přibývá a tím nám narůstá i archiv nových příběhů. Některé můžete číst na našich webových stránkách, facebooku nebo se s těmi dalšími můžete setkávat na našich akcích, v rámci autorského čtení. Již získané literární příspěvky jsou od autorů ve věku 15 až 96 let. Snad proto si můžeme dovolit tvrdit, že v jejich tvorbě mapujeme jeden lidský život v jeho různých etapách a situacích, a tím získáváme i různorodý náhled na život a jeho hodnoty. V rámci literárních aktivit našeho projektu zachováváme stálá tvůrčí témata, ke kterým se autoři mohou stále vracet a obohacovat náš archiv. Jsou to:

  • Mezigenerační soužití - "Příběhy z ulice", " Tak to vidím JÁ"
  • "Vzpomínky"

Každoročně vyhlašujeme aktuální tzv. Téma roku. Toto téma je nosným tématem, jak literární, tak výtvarné tvůrčí činnosti. Zasahuje také výrazně do celoročních interaktivních programů. Téma roku 2017 je "Vystup ze své ulity".

Připojit se můžete i vy. Napište svůj příběh, vzpomínku či názor v libovolném literárním tvaru a zašlete na náš e-mail: pribehy@ocimageneraci.cz.

Svou tvorbou podporujete projekt OČIMA GENERACÍ a pomáháte v naší snaze zlepšovat mezigenerační komunikaci a soužití. Děkujeme vám za to a těšíme se na vaše literární příspěvky.