•  

Srdečně Vás zveme na naše akce. Přijďte se s námi pobavit, umělecky tvořit a strávit příjemné chvíle.

Hlavní akcí pro letošní rok je Festival OČIMA GENERACÍ, který proběhne na různých místech ČR. Mezigenerační festivalové programy přinášejí širokou škálu uměleckých forem, které můžete zhlédnout a nebo se můžete stát také aktivními účinkujícími a představit své volnočasové aktivity. Věříme, že se budou na těchto akcích umělci i návštěvníci dobře bavit, i aktivně společně tvořit. A jak už to na našich akcích bývá, na věku nezáleží. Věkový rozdíl mezi našimi jednotlivými aktivními tvůrci bývá i více než 90 let. A to už je důvod proč se aktivně zapojit nebo se přijít na festivalové programy podívat.

U nás opravdu na věku nezáleží.

Tématem roku 2017 je "Vystup ze své ulity"

Je to téma, které umožní představit sama sebe a zároveň poznat blíže ty "jiné generace". Věříme, že budeme mít možnost vidět různorodost uměleckého ztvárnění tohoto tématu, a zhlédneme mnoho různých podob pocitů, zážitků, snů a situací.

Festival OČIMA GENERACÍ

Festival OČIMA GENERACÍ vznikl jako místo setkání různých generací v jednom čase a v jednom místě. Bez rozdílu věku spolu komunikujeme uměním, které má mnoho forem, jak vyjádřit své pocity a názory. Uměním můžeme ukázat svou jinakost - to jací jsme, co cítíme, co nás trápí, činí šťastnými nebo co umíme pro druhé udělat. Umění nás může spojovat při společných tvůrčích aktivitách. Uměním můžeme bavit sebe i druhé, ať je nám 5 nebo 90 let. To vše je Festival OČIMA GENERACÍ. Jsou to výstavy, koncerty, divadla, workshopy, autorské čtení, diskusní fóra, ARTové dílny, setkání, ....

Slezskoostravský hrad, Ostrava

Vzkazy v lahvi

Měli jste rádi dobrodružné knihy o trosečnících, o neznámých kmenech žijících izolovaně od lidské populace, nebo o vesmírných výpravách ke vzdáleným galaxiím, kde je jiný život, jiné vesmírné bytosti, jiné zvyky, jiný styl života, jiné hodnoty a jiný jazyk nebo žádné spojení s okolním světem.

Vzkazy v lahvi

Autorské čtení - Pohledy do duše i srdce

Literární počiny projektu OČIMA GENERACÍ nám ukázaly krásu, význam a bohatství psaného slova. Na našich setkáních s vámi představujeme tvorbu, jak profesionálních umělců a významných osobností z různých oborů, tak vaši tvorbu, dopisovatelů a aktivních podporovatelů našeho projektu.

Autorské čtení - Pohledy do duše i srdce