•  

Literární počiny projektu OČIMA GENERACÍ nám ukázaly krásu, význam a bohatství psaného slova. Na našich setkáních s vámi představujeme tvorbu, jak profesionálních umělců a významných osobností z různých oborů, tak vaši tvorbu, dopisovatelů a aktivních podporovatelů našeho projektu.

Autorské čtení se stalo velmi oblíbenou součástí našich programů. Proto jsme pro rok 2017 připravili celou škálu těchto literárních setkání. Část bude probíhat v rámci Festivalu OČIMA GENERACÍ a část jako samostatné programy. Věříme, že i v roce 2017 se vám bude na těchto setkáních plných krásných myšlenek a umění líbit. Naši hosté se těší na možnost nejen představit svou vlastní tvorbu, ale také na osobní hovory s vámi. Nefestivalová setkání jsme pojmenovali názvem „Pohledy do duše i srdce“. V rámci těchto programů se pokusíme dohlédnout právě do těchto dvou tajemných komnat lidského života.

Budeme i nadále představovat vaše vzpomínky nebo názory na svět kolem nás. Toto je způsob, kterým spolu hovoříme a poznáváme se navzájem. Vždy, když se začteme nebo zaposloucháme do vašich řádků, se najednou vyrojí osobní vzpomínky, které byly léta uloženy v naší paměti. Uvědomíme si, jak z těchto střípků sestavujeme obrázky svých rodičů, prarodičů, sourozenců či přátel. Najednou zjišťujeme, jak málo jsme se ptali a zajímali. Zpětně to již nedoženeme, ale co tak si tentokrát najít čas a pobývat s těmi, které kolem sebe máme? Život je prý to, co je teď. Teď můžeme tvořit, sdělovat, poznávat, chápat sebe i ty druhé.

Těšíme se na tvorbu našich mladých autorů a dětí, kteří nám tímto způsobem popisují, jak vidí svět oni a probouzí v nás starších mnohdy již zapomenuté sny a přání, které jsme také měli. Možná, že nastal ten pravý čas si je zkusit splnit ... jak se říká, nikdy není pozdě. Budeme si i nadále povídat o naplněném lidském životě, který, jak věřím já i naši hosté, můžeme prožít každý z nás.

O termínech a místech konání se dozvíte z našeho facebooku. Máte-li zájem o tyto informace a pozvánky, přihlaste se k našim FB stránkám.

Zamyšlená