•  

Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy, p. o., Zámek 1, 252 63 Roztoky

Již druhý ročník mezigenerační výstavy výtvarných a literárních prací dětí, mládeže a seniorů Středočeského kraje přináší různorodé pohledy na vztahy mezi generacemi, mezi vrstevníky i v rodině. Pohledy a pocity mohou být různé, avšak vzájemné sdílení prostřednictvím této výstavy již samo o sobě souzněním je. Výstava svým tématem úspěšně navazuje na loňské téma "o lidském štěstí" a toto téma rozvíjí o rozměr harmonie a disharmonie vztahů k lidem, přírodě, duchovnu či víře.

Pobýt společně nad výtvarnými i literárními pracemi malých i velkých umělců, otevírá pro každého návštěvníka výstavy možnost zamyšlení se nad vlastním vnímáním rodinných a životních hodnot. Věk umělců se pohybuje v rozmezí jednoho dlouhého lidského života - od 5 let do 92. Vypovídací hodnota těchto prací je právě v jinakosti ztvárnění obyčejného dění v lidském životě z generačního pohledu. Jsme velice potěšeni, že k pracím dětí a mládeže Středočeského kraje se přidali také senioři z Domova Alzheimer Roztoky u Prahy. Jejich společné plátno Strom ztvárňuje nejen "souznění" v jejich soužití v domově, ale také je také generačním poselstvím mezigenerační sounáležitosti.

V rámci výstavy se můžete seznámit s téměř čtyřicetiletou historií Spolku roztockých loutkařů. Můžete nahlédnout do jejich kroniky a zhlédnout fotografie z různých představení, v rámci kterých účinkovalo několik generací amatérských loutkoherců různého věku. Výstavní expozici doplnily také některé loutky, které si divadelní soubor Kvítek vyráběl sám. A některé loutky si mohou děti i vyzkoušet.

Doprovodný program výstavy:

  • 27. 9. 2016 v 17 hod. vernisáž výstavy
  • 15. 10. 2016 mezigenerační Festival OČIMA GENERACÍ (12 - 16 hod.)
    součástí festivalového programu je ARTová tvůrčí dílna, autorské čtení a divadelní vystoupení rostockých loutkařů (divadlo ve 14 hodin)

Otevírací doba Středočeského muzea v Roztokách: středa až neděle 10 – 18 hodin.
Výstava i její doprovodné programy jsou součástí muzejní expozice.
Vstupné do muzea:
Dospělí — 50,- Kč
Děti — 30,- Kč
Rodinné — 130,- Kč
Školy — 30,- Kč
Pro pejskaře: Do venkovních prostor muzea je možný vstup se psem pouze na vodítku a s náhubkem. Vstup se psem do expozic a výstav nebude umožněn.

www.muzeum-roztoky.cz

Logolink