•  

Galerie Hrad Střekov, Na zacházce 844, Ústí nad Labem

Čtvrtý ročník krajské mezigenerační výstavy OČIMA GENERACÍ je opět v Ústeckém kraji a již potřetí na hradě Střekov v Ústí nad Labem. Tvůrčí téma letošního ročníku je "Vystup ze své ulity". Toto společné téma vede "malé i velké" umělce k představení sama sebe, své generace, ostatním. Záměrem výstavy je představení jednotlivých generací, jejich pocitů, snů, přání, hodnot a způsobu života ze svého pohledu, který má umožnit vzájemné pochopení a hledání mostů mezi generacemi.

Zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 5. 10. 2017 v 17 hodin v Galerii hradu Střekov.  

Tato mezigenerační výstava je sestavena z výtvarných a literárních prací dětí, mládeže a seniorů . Zkušenosti z minulých ročníků mezigeneračních výstav víme, že práce jsou velmi inspirativní a vedou nejen k pobavení, ale i zamyšlení se nad hodnotami lidského života a jeho naplnění.

Výstava je součástí celorepublikového projektu Festivalu OČIMA GENERACÍ. Tento interaktivní projekt přivádějící k sobě různé generace bude mít také zastávku v Ústeckém kraji a to 28. 10. 2017 na hradě Střekov .

Program festivalového dne:

14:00 - 17:00

  • tvůrčí ARTové dílny - malujeme a tvoříme bez rozdílu věku;
  • autorské čtení z literárních prací projektu OČIMA GENERACÍ

15:00

  • Písničky s nádechem tajemna - koncert písničkářky Amelanchy a Petra Suchomela.
  • Nechte se inspirovat písničkami o pralesích, kočovnících, šamanech, moudrosti    pohádek a dalšími náměty. Nechte se vtáhnout do hlubšího vnímání skutečnosti zajímavými texty i působivým hudebním podáním.
  • Hrají: Amelancha – texty, hudba, kytara, zpěv; Petr Suchomel – piano, kytara, flétna,     zpěv.

16:00

  • Hry a hrátky aneb čím se bavíme, když prší a není elektřina?

Vstup volný

Akce se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky a Asociace krajů ČR. 

www.kudyznudy.cz

Logolink