•  

Krajská vědecká knihovna Liberec, Rumjancevova 1362/1, Liberec

2. ročník krajské mezigenerační výstava výtvarných a literárních prací dětí, mládeže i seniorů na téma Vystup ze své ulity. Úkolem letošního zadání tvůrcům bylo představit sebe sama. Je vždy zajímavé shlédnout tvorbu ve věkovém rozpětí tvůrců, které činí více než 80 let. Na výstavách OČIMA GENERACÍ si vždy uvědomujeme barevnost a krásu lidského života, který můžeme zhlédnout z různých úhlů pohledu. Výstava obsahuje zajímavé literární práce mládeže ve věku 15 - 19 let. Zpovědi této generace jsou milou ukázkou jejího vnímání světa a toho co ji trápí, či činí šťastnými.

Vernisáž výstavy:
3. 10. 2017 v 17 hodin.
Vernisáž obohatila svou tvorbou Andie  Balharová.
Tato mladá umělkyně (19 let) začala skládat písně v 15 letech. V Liberecké ZUŠ absolvovala hru na klavír a tento školní rok absolvuje ze hry na kytaru. V létě  se svou  sestrou natočila ke své písni videoklip, který je možné shlédnout na YouTube, a v těchto dnech pracuje na dalším videoklipu. Ve svém medailonku představila svou vlastní tvorbu.
Další program Festivalu OČIMA GENERACÍ v Liberci, jehož je výstava OČIMA GENERACÍ součástí se uskuteční 20. 10. 2017 ve 13 hodin.

"Setkání u kávičky aneb Vystup ze své ulity a přijď mezi nás" .
Toto vážné  i nevážné setkání nad tématem mezigeneračních vztahů spojené s autorským čtením, je programem pro všechny bez rozdílu věku; pro všechny, kteří rádi vedou rozhovory u kávy.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury ČR Daniela Hermana , Asociace krajů ČR a za podpory Libereckého kraje.

www.kudyznudy.cz

Logolink