•  

Liberec

Krajská vědecká knihovna v Liberci, příspěvková organizace, Rumjancevova 1362/1, Liberec I – Staré Město

Velký sál - 22. 10. 2016 od 10 hod. do 12 hod.

Festivalový program v Liberci patřil hlavně dětem. V sále Krajské knihovny jich bylo plno a sebou přivedly nejen rodiče, ale také prarodiče. Děti z mateřské školy Lísteček z Vratislavic nám představili krásný koncert, u které je doprovázely jejich paní učitelky na hudební nástroje a bylo vidět, že to všechny baví. Potlesku bylo opravdu hodně. A že děti umí i naslouchat. jsme se přesvědčili při autorském čtení příspěvků, které poslaly děti a senioři do festivalového projektu. Na závěr se sál proměnil na výtvarnou dílnu. Děti nejen rády zpívají, ale také malují. některé práce byly realizovány i s rodiči, kteří se aktivně zapojili. No a protože současně probíhala také výstava OČIMA GENERACÍ - SOUZNĚNÍ, na které děti měly svůj krásný 3D model Vratislavic, hrdě ho svým rodičům představovaly. Radost i hrdost byla nejen na straně dětí, ale také rodičů a prarodičů.

Na závěr jsme jako pořadatelé dostali mnoho osobních poděkování za to, že naši hosté mohli prožít krásné rodinné dopoledne plné hudby a krásných příběhů. Na oplátku - my děkujeme dětem, paní ředitelce i jejím kolegyním, že nám s dětmi a jejich doprovodem připravili krásnou festivalovou atmosféru. Rádi se za rok vrátíme nejen do Liberecké krajské knihovny, ale také do Vratislavic.


Festivalový program:

  • "Ahoj tě pic, my jsme z Vratislavic" - vystoupení dětí z Mateřské školy Lísteček
  • Příběhy o naplněném životě - čteme z tvorby umělců "seniorů", kteří si bez ohledu na svůj věk plní své sny a přání.
    Autoři: Miroslav Matouš (95 let), Květa Pokorná (69 let), Marie Zajíčková (76 let) a Miluše Kubíčková (92 let).
  • OČIMA GENERACÍ - autorské čtení z prací dětí i mládeže, které zaslaly do projektu OČIMA GENERACÍ tzv. doplní pohled na lidský život z druhého konce spektra lidského bytí.

Součástí programu je ARTová výtvarná dílna, v rámci které mohou všichni návštěvníci přispět svou tvorbou ke společnému výtvarnému projektu - SOUZNĚNÍ.

Vstup volný

Mezigenerační program i aktivity jsou určeny všem bez rozdílu věku.

Děkujeme všem partnerům, donátorům a dobrovolníkům za podporu, díky níž bylo možné tuto akci realizovat. Projekt OČIMA GENERACÍ je podporován Nadacemi ADRA a Život 90.

 

Pozvánka

Logolink