•  

Jihlava

Výstavní prostory radnice města Jihlava, Masarykovo náměstí 97/1
7. 5. 2016 od 10,00 hod.

V sobotu 7. 5. 2016 odstartoval nový ročník Festivalu OČIMA GENERACÍ. Symbolickou štafetu putování po jednotlivých krajích ČR jsme letos zahájili v Kraji Vysočina a festivalovým městem se stala Jihlava. Výstavní prostory radnice města Jihlava nám poskytly nejen krásné prostory na umístění krajské mezigenerační výstavy OČIMA GENERACÍ - SOUZNĚNÍ,  ale také zde proběhl festivalový program.

SOUZNĚNÍ je tématem letošních programů a v Jihlavě nám souznělo celý den.  Při zahájení výstavy jsme si poslechli krásné melodie v podání Klarinetového kvintetu ZUŠ Polná. Hudbu vystřídalo mluvené slovo v podání herců Horáckého divadla Lenky Schreiberové a Petra Soumara. Krásné příběhy, našich autorů literární části projektu v jejich podání byly opravdu zážitkem. A že se opět věk dopisovatelů pohyboval od 15 do 92 let, byl pohled na "lidské souznění" opravdu velmi široký. Některé si můžete přečíst i na našich webových stránkách. Zdeněk Dryšl nám odtajnil, jak si udržovat aktivitu i ve vyšším věku. Povídali jsme si o umění, divadle a nejen o něm.

A nebyla by to akce OČIMA GENERACÍ, kdyby chyběla ARTová tvůrčí dílna. I v Jihlavě se nám sešli vícegenerační tvůrčí "týmy" a jednotlivci.

Jihlava je krásné město, a jak jsme se shodli s radním ing. Kolářem, který nám svou účastí pomáhal tuto akci zahajovat, za rok se zde sejdeme opět na dalším ročníku mezigeneračních setkání Festivalu OČIMA GENERACÍ. 

A protože jsme prostřednictvím této akce navázali spolupráci se zástupci seniorských a vzdělávacích organizací města Telč, můžeme slíbit, že v roce 2017 proběhne také festivalový program i zde. Velmi se na spolupráci v Kraji Vysočina, v roce 2017 těšíme.

Festival OČIMA GENERACÍ v Jihlavě se koná pod záštitou primátora statutárního města Jihlavy Rudolf Chloupka.

Děkujeme všem partnerům, donátorům a dobrovolníkům za podporu, díky které bylo možné tuto akci realizovat.
Projekt OČIMA GENERACÍ je podporován Nadacemi ADRA a Život 90.

Humpolec

Městská knihovna v Humpolci, Dolní náměstí 250, Humpolec
7. 5. 2016 ve 14,00 hod.

Festivalový program:

BABIČKO, DĚDEČKU, PŘEČTU TI, CO SE MI LÍBÍ.

Program Festivalu OČIMA GENERACÍ zahájila vedoucí knihovny Ludmila Trnková v sobotu 7. 5. 2016 ve 14:00 hodin v parku před budovou knihovny. Připomněla, že přesně v tento den byla před 95.lety knihovna v Humpolci poprvé otevřena (7.5.1921) a tudíž slavila i své narozeniny . Festivalové odpolednem provázela knihovnice dětského oddělení Zdeňka Trnková. Mezi diváky byly zastoupeny všechny věkové kategorie - od tříletých po osmdesátileté. Babičkám a dědečkům děti četly své oblíbené knihy. Předčítal prvňáček Šimon Jaroš, druhačka Denisa Chybová, z kvinty Jana Fialová, septimán Petr Martinů a maturantka Veronika Martinů. Na závěr se diváci i posluchači přesunuli do Literárního klubu knihovny, kde se pokračovalo v debatě a oslavě.

Děkujeme všem partnerům a dobrovolníkům za podporu, díky které bylo možné tuto akci realizovat.

Projekt OČIMA GENERACÍ je podporován Nadacemi ADRA a Život 90.

 

Logolink