•  

Karlovy Vary

Krajská knihovna Karlovy Vary, Závodní 378/84, Karlovy Vary - Dvory 26.11.2016

Karlovarský festivalový program byl tak trochu sobotně ospalý. Krajská knihovna je umístěna mimo centrum Karlových Varů, přesto i v tento volný den mívá své tradiční návštěvníky. Blížící se Vánoce se ovšem projevily v našem programu. Nejen, že jsme si s dětmi a jejich doprovodem o Vánocích povídali, ale také jsme je kreslili. Děti byly moc milé a sdílné. Rády si o Vánocích povídaly. Prozradily nám, co mají na Vánocích nejraději, jaké jídlo mají na štědrovečerní večeři a jak zdobí stromeček. Také nám prozradily svá přání, které by rádi pod stromečkem našly. A došlo i na tradiční koledy. S rodiči i prarodiči jsme si zavzpomínali na různé vánoční tradice a trochu jsme se navzájem zkoušeli, odkud a proč daná tradice asi vznikla. Návštěvníkům knihovny i festivalového programu se velice líbily příběhy z literární části projektu OČIMA GENERACÍ a také se velmi zajímali o náplň a cíl celého projektu. Prohlédli si přestavení jednotlivých festivalových programů, ukázky výtvarných a rukodělných prací na téma SOUZNĚNÍ. A samozřejmě také každý host něčím přispěl v rámci ARTové tvůrčí dílny. A to musíme prozradit ... i tatínkové, kteří tvrdili, že neumí malovat. A nakonec z toho byla i motorová pila. Myslíme si, že na tatínka byla hrdá celá jeho rodina. A jak už to tak bývá, skrytý talent se musí podporovat, tak jsme se dohodli, že nám do příštího ročníku přispějí výtvarnou prací jako rodina. Máme vždy radost, když se nám podaří získat další aktivní tvůrce v regionech a tak každým rokem máme více a více uměleckých prací a více a více krásných příběhů o tom, jak tvoříme rodinné a mezigenerační vazby.

Těšíme se opět za rok do Karlových Varů na další ročník mezigeneračního setkání.


Festivalový program: 10:00 - 11:30

"Vánoce jsou za dveřmi" aneb tradice našich babiček a dědečků.

"SOUZNĚNÍ a VZPOMÍNKY" - čtení z prací dětí, mládeže i seniorů. Na život lze pohlížet z různých stran. Někdy je veselý a někdy smutný, přesto je kouzelný, když ho kouzelným dokážeme vidět. Věk našich tvůrců je od 10 do 95 let.

ARTová vánoční výtvarná dílna - děti i dospělí malují a tvoří na vánoční téma "Vánoce u nás doma".

Mezigenerační program i aktivity jsou určeny všem bez rozdílu věku.

Vstup volný.

Děkujeme všem partnerům, donátorům a dobrovolníkům za podporu, díky níž bylo možné tuto akci realizovat. Projekt OČIMA GENERACÍ je podporován Nadacemi ADRA a Život 90.

Logolink