•  

Jihlava

Radnice města Jihlava, Masarykovo náměstí 97/1
21. 4. 2017 od 16.00 do 18.00

Festival OČIMA GENERACÍ v Jihlavě byl o setkání autorů a autorském čtení. Byli jsme velice potěšeni, že se na své literární a výtvarné práce autoři přišli podívat a vzali sebou i své rodinné příslušníky. Byla to velká radost a oprávněná pýcha, která těšila i ostatní návštěvníky. Ti starší autoři nám rádi představili své téma a povídali jsme si o jejich pojetí tématu Vystup ze své ulity. Bylo to velmi zajímavé a poučné, protože toto téma bylo zpracováno z různých pohledů a projevil se zde právě velký věkový rozdíl tvůrců.   Nejmladším autorům bylo 6 let a nejstarší autor dosáhl věku 83 let. Přesto jsme  družném hovoru vzájemně došli ke shodě ve vnímání významu a důležitosti rodiny, a kvalitních vztahů v ní i v rámci komunity, ve které člověk žije. 

Toto téma lehce přešlo k povídání si o jiných zvyklostech v rámci  mezigeneračních vztahů a rodinného života v zemích, které navštívila lektorka, spisovatelka a rehabilitační terapeutka Pavla Sýkorová. A dotazů bylo opravdu hodně. Dost jsme v diskusi porovnávali se zvyklostmi u nás dříve a nyní.   Se zástupkyněmi seniorů z Jihlavy jsme v závěru mezigeneračního setkání dohodli na užší spolupráci pro další festivalový ročník. A protože Festival se připravuje i s dvouletým předstihem, tak jsme jim tzv. potichu odtajnili téma ročníku 2018. Moc se jim líbilo. Ale my to zde prozatím ještě nezveřejníme. Prostě, jak se říká vše má svůj čas, ale pro přípravné týmy je ten čas trochu dříve než pro veřejnost.


Zábavné setkání všech generací, kde na věku opravdu nezáleží. Hlavní téma programu má podtitulek:
"Vystup ze své ulity aneb ukaž mi svůj svět a já ti porozumím"

Pozvánka na Festival (pdf, 140 kB)

Program:

16.00 zahájení výstavy OČIMA GENERACÍ - Vystup ze své ulity
Příběhy, které píše život - autorské čtení z prací autorů projektu OČIMA GENERACÍ, setkání autorů projektu OČIMA GENERACÍ.
16.30 Hudební medailonek dětí z Jihlavska.
Příběhy o naplněném životě - povídáme si a čteme z tvorby umělců "seniorů", kteří si bez ohledu na svůj věk plní své sny a přání. Pohled na život z té veselejší stránky bez ohledu na věk, je inspirativní pro všechny bez rozdílu věku.
Autoři: Miroslav Matouš (95 let), Květa Pokorná (69 let), Marie Zajíčková (76 let), aj.
17.00 Mezigenerační vztahy a rodinný život v zemích, kde jsem žila (Izrael, Anglie)
Povídání o naplněném životě

Pavla Sýkorová (lektorka, spisovatelka, rehabilitační terapeutka).
Vzkazy v lahvi - ARTová tvůrčí dílna, v rámci které mohou všichni návštěvníci přispět svou tvorbou a zanecháním vzkazu druhým generacím.

Vstup volný.

Mezigenerační program i aktivity jsou určeny všem bez rozdílu věku - děti, mládež, seniory, i jejich rodiny a přátele.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana a Asociace krajů ČR.

www.kudyznudy.cz

Logolink