V roce 2014 jsme realizovali první ročník výstav výtvarných prací dětí a seniorů a to na téma "Místo kde žiju". Zdálo se nám, že téma je hlavně o rodině, ale naši aktivní tvůrci nás velmi mile překvapili a pojali toto téma v pravdě umělecky. Ztvárnili nejen atributy spojené s klasickou rodinou a místem, kde je domov, ale díky jejich tvorbě jsme se ocitli na zajímavých historických a turistických místech regionů, ale také ve vesmíru. Nejmladším účastníkům bylo 4 roky a nejstarším 91 let.
Všechny výtvarné práce byly krásné a měly svůj příběh, o který se autoři podělili s návštěvníky výstav, doprovodných akcí a ARTových dílen. Příběhy výtvarné se nám nakonec rozšířily i do příběhů psaných. Ne na vše mají naší tvůrci stejný, poetický a krásný pohled. Ano i na našich výstavách byla vidět a slyšet rozdílnost ve vnímání světa kolem nás a jeho problémů, nebo lépe našich problémů. Ale pokud si o tom všem dokážeme povídat.... dokážeme si ukazovat svět a život tak, jak ho vidíme různýma očima, v celé jeho šíři, různorodosti a kráse, je to správně, je to obohacující pro všechny.
Výroční konference STMOU (Svazu tajemníků měst a obcí) byla významným a důstojným prostředím k představení projektu OČIMA GENERACÍ. S naším tématem mezigeneračního soužití, chceme vstoupit právě do jednotlivých regionů, blíž k těm, kterých se to každodenně týká.
Umístění výtvarných prací dětí z Ústeckého kraje, doplněné o práce seniorů pracující výtvarnou formou enkaustika na hradě Střekov, bylo velmi dobrým krokem. Tento krásný hrad nabízí nejen příjemné historické prostředí, ale také prostory a podmínky po umělecké výstavy.
Naše výstava se stala doprovodným programem tradičních Slavností vína v Ostravě. Slezskoostravský hrad je krásnou kulturní památkou, která nabízí mnoho prostoru na společenské a kulturní vyžití. Výstava byla doplněna také o práce sociální dílny ASTRID, o.p.s., která se zabývá problematikou začleňování vyloučených osob zpět do společnosti.